اچتمل چیست؟

نویسنده : علی یکشنبه 6 شهریور 1384 08:08 ق.ظ  •    ارسال شده در: ترفند

سلام.از غیبتم پوزش می خواهم و می خواهم بگم به نظر های در اولین پست جواب داده خواهید شد.


مخفف Hyper Text Markup Language میباشد. فایل HTML یک فایل متنی است که از تگهای کوچکتری تشکیل شده است.این تکها به مرورگر میگن که چگونه صفحه ها را نشان بدهد و این فایل حتما باید پسوند htm یا html داشته باشدوتوسط یک ادیتور ساده مانند نت پد ساخته میشود.
برای شروع در ویندوز Notepad را باز کنید و متن زیر را یادداشت کنید.

 

 

كد :

<html> <head> <title>Title of page</title> </head> <body> This is my first homepage. <b>This text is bold</b> </body> </html>

این فایل را بنام mypage.htm سیو کنید.سپس مرورگر وبتون را باز کنید از منوی File روی Open و یا Open Page کلیک کنید.در دیالوگی که باز میشود روی Browse و یا
Choose File کلیک کرده وآدرس فایلی که ذخیره کرده اید به آن بدهید و پس از انتخاب آن روی Open کلیک کنید حالا شما بایدآدرسی را که داده اید در دیالوگ ببینید سپس OK راکلیک بکنید اکنون مرورگرتان باید صفحه ای که ساخته بودید نشان دهد.
تشریح مثال بالا
اولین تگ در سند اچتیمل تان <html> بود.این تگ به مرورگرتان میگوید که این شروع یک سند اچتمل میباشد و آخرین تگ در سندتان <html/> هست که به مرورگر اطلاع میدهد که سند تمام شده است .
متنهای مابین دو تگ <head> و<head/> اطلاعات عناوین صفحه میباشند این اطلاعات در پنجره مرورگر نشان داده نمیشود.متن  داخل تگهای <title> عنوان سندتان میباشد که درآدرس بار مرورگرتان مشاهده میشود.متن داخل دو تگ <b> و <b /> سیاه بودن یا بلود بودن متن را میرساند.
پسوند HTM یا HTML
شما وقتی که یک فایل HTML را سیو می کنید  هم با پسوند HTML و هم با پسوند
HTM می تونید سیوش کنید.
در ضمن فایلهای HTML را براحتی میتوانید با FrontPage , Claris Home Page, یا  Adobe بجای نوشتن تگهای فایل استفاده کنید.

http://www.hame.mihanblog.com/?More=348

منبع:آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات